Integracja nowej platformy eCommerce z istniejącymi systemami

Klient

Duża firma odzieżowa z Wielkiej Brytanii.

Oczekiwania

Klient tworzył nowy sklep internetowy oparty na gotowym rozwiązaniu eCommercowym – BigCommerce i oczekiwał wsparcia w integracji.

Projekt

Klient postanowił uruchomić nowy sklep intenetowy w celu lepszej obsługi zamówień eCommerce. Podstawowym celem projektu była integracja nowej platformy eCommerce z istniejącymi systemami w zakresie wypełniania i obsługi zamówień internetowych. Zagadnieniem projektu była realizacja integracji bez wykorzystania mechanizmu webhook’ów ze względu na obawy klienta odnośnie bezpieczeństwa. Powstał więc mechanizm cyklicznie pobierający nowe zamówienia i zmiany w już złożonych w taki sposób, żeby żadne dane nie zostały pominięte i w wydajny sposób były przenoszone do systemów wewnętrznych. W ramach projektu była wykonywana również integracja w drugą stronę – aktualizacji statusu zamówień w platformie eCommerce.

Projekt wykonywany w modelu hybrydowym, gdzie zespół był złożony zarówno z pracowników klienta jak i wykwalifikowanych deweloperów Finture i wsparciem techniczno/organizacyjnym ze strony doświadczonych konsultantów w całości prowadzony w języku angielskim.

Rezultaty

Dzięki pracy wykwalifikowanych pracowników Finture udało się zrealizować wszystkie założenia projektu i uruchomić te integracje produkcyjnie. Pozwoliło to klientowi na obsługę kliku tysięcy zamówień internetowych dziennie.

Info

 • Sektor

  Retail

 • Usługa

  Outsourcing

 • Technologie

  BigCommerce

 • Projekt w liczbach

  +6

  wydelopowanych mikroserwisów

  +30

  usług integracyjnych

  4000

  zamówień obsługiwanych dziennie