Optymalizator reklam Social Media

Klient

Amerykański start-up poszukujący rozwiązania opartego o duże zbiory danych pozwalającego na szybkie przetwarzanie ofert reklamowych.

Oczekiwania

Klient oczekiwał rozwiązania umożliwiającego automatyzację realizacji kampanii reklamowych w internecie oraz platformach fizycznych takich jak inteligentne telewizory, reklamy w taksówkach czy przy kasach fiskalnych wraz z precyzyjnym określaniem grup celowych. Rozwiązanie miało umożliwić oferowanie w każdym segmencie klienta (od MŚP po korporacji) i granulację grup docelowych, jak i pełną trackowalność wydawanych środków.

Projekt

Wyzwaniem projektowym było odpowiednie zaprojektowanie architektury rozwiązania tak, by umożliwić przetwarzanie dużych zbiorów danych w krótkim czasie (czasy odpowiedzi poniżej 30 ms). Zaproponowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązanie, które składa się z wielu modułów. Do najważniejszych należą:

 • checked

  aplikację kliencką (React, Redux)

 • checked

  backend aplikacji klienckiej (Scala, Akka-http, Akka-streams)

 • checked

  moduł analityczny (Spark, Hadoop, Hive, Athena)

 • checked

  zdecentralizowany „Pixel-server” (Scala, Akka-http, Redis) będący własnym narzędziem monitorującym wyświetlanie reklam w czasie rzeczywistym.

 • Ze względu na różne potrzeby oraz optymalizację wydajności i kosztów dane mogą być przechowywane w różny sposób: bazy danych, serwery FTP, HDFS, S3. Dynamiczny i wielokierunkowy rozwój projektu wymusił wykorzystanie dobrych praktyk projektowych oraz narzędzi wspomagających szybkie i bezpieczne wprowadzanie zmian, takich jak: architektura mikroserwisowa, code review, unit testy, testy automatyczne, Jenkins, Liquibase, Docker. Procesy biznesowe są w pełni zautomatyzowane oraz zarządzane i monitorowane w jednym centralnym, dedykowanym do tego narzędziu. Cała platforma działa natomiast w chmurze AWS, korzystając z maszyn w kilku regionach geograficznych. Pozwala to na łatwe i efektywne kosztowo zarządzanie zasobami obliczeniowymi oraz ich ciągły monitoring.

  Rezultaty

  Dzięki wdrożeniu Klient posiada, oparte na chmurze rozwiązanie ze wszystkimi narzędziami, których potrzebuje do prowadzenia samemu wieloplatformowych kampanii reklamowych przy jednoczesnym precyzyjnym mierzeniu ich efektywności. Oznacza to, że mogą być pewni, że ich reklamy znajdują właściwych ludzi, a ich budżet nie zostanie zmarnowany. Jednocześnie rozwiązanie przygotowane jest oferowane na rynku b2b w modelu ‘white-labeling’.

  Info

 • Sektor

  Retail

 • Usługa

  Produkty dedykowane,
  Cloud

 • Technologie

  Scala, React
  Redut, Spark, Hadoop

 • Projekt w liczbach

  <30 ms​

  średni czas odpowiedzi​

  +2 mln​

  zintegrowanych urządzeń do wyświetlania reklam​

  +80​

  operacji wystawionych przez API​