Automatyzacja retencji Klienta

Klient

Duża instytucja finansowa działająca w branży bankowej (top 5 banków w Polsce) oczekująca poprawy współczynnika churn

Oczekiwania

Klient oczekiwał wsparcia w obszarze automatyzacji retencji klientów. Powszechną wiedzą jest, że pozyskanie nowych klientów jest średnio 5 razy droższe niż utrzymanie dotychczasowych. Postawione wyzwania miało poprawić dotychczasowe wskaźniki przy ograniczonych kosztach operacyjnych.

Projekt

Jednym z wyzwań projektowych było indywidualizacja ofert przygotowywanych klientom. W ramach projektu skupiliśmy się na analizie posiadanych przez Bank danych oraz sposobu, w jaki te dane mogę być pozyskane przez Konsultanta Biura Obsługi Klienta podczas rozmowy telefonicznej z Klientem. Określenie zbioru posiadanych danych pozwoliło na zdywersyfikowanie i spersonalizowanie ofert przedstawianych klientom.

Zaangażowanie Finture pozwoliło wypracować kompromis pomiędzy potrzebą danych a czasem obsługi każdej sprawy. Rozwiązanie podlegało ciągłemu monitoringowi i usprawnieniom na bazie danych ze środowiska produkcyjnego. Współpraca z departamentami produktowymi, z odpowiednio zaprojektownym UXem pozwala konsultantom w sprawny sposób oferować klientom promocyjne produkty.

Rezultaty

Wdrożenie pozwoliło klientomi zmniejszyć współczynnik churn (odejścia klienta). Wykorzystanie danych operacyjnych, jak i danych z rozmowy telefonicznej pozwoliło określić priorytety klienta, a w konsekwencji zaproponować rozwiązanie odpowiadające potrzebom.

Info

 • Sektor

  Bankowość

 • Usługa

  Automatyzacja procesów
  biznesowych

 • Technologie

  Java, JavaScript, BPM

 • Projekt w liczbach

  30%

  szybszy czas obsługi klienta​

  7

  departamentów zaangażowanych w proces

  +40

  usług integracyjnych

  +5

  zintegrowanych systemów

  Poznaj gotowe rozwiązanie

  Optymalne narzędzie
  do automatyzacji procesów

  Płynnie łączy funkcje zarządzania pracą, zarządzania procesami biznesowymi i automatyzacji procesów biznesowych. Zrewolucjonizuj swój sposób pracy, zwiększ wydajność i usprawnij procesy w swojej organizacji.