Bankowość
- -

#WokółESG | Ujawnienia taksonimiczne

Kolejnym instrumentem, które w kontekście ESG corocznie nabiera większej wagi i wymaga coraz więcej zarówno od przedsiębiorstw niefinansowych jak i finansowych – jest Taksonomia UE i ujawnienia taksonomiczne. Ich celem jest umożliwienie dokładnego określenia wpływu przedsiębiorstw na środowisko naturalne.

Read More »
UX
Weronika Dyląg

UX Design. A kto to słyszał? Na co to komu?

Świadomość przydatności projektowania doświadczeń użytkownika (User Experience Design / UX) sukcesywnie rośnie. Coraz więcej osób wie, że UX i jego poszczególne obszary (np. UX Writing, o którym pisaliśmy ), to nie tylko „kwestia mody” lecz świadome i odpowiedzialne budowanie produktów, stron i… strategicznej przewagi.

Read More »
Finture Heroes
Weronika Dyląg

Finture Heroes: Katarzyna Złotkowska

W Finture pracuje… dłużej niż Finture istnieje. Choć tuż po studiach (mechatronice) zajmowała się autonomicznymi odkurzaczami i łazikami obserwacyjnymi (choć nie na Marsie), to koniec końców swoje kroki skierowała ku programowaniu, którym zajmuje się do dziś. Ostatnio odkrywa jednak uroki pracy menadżerskiej i znajduje w niej jeszcze większą satysfakcję. Katarzyna Złotkowska – pełniąca dziś rolę kierowniczki zespołu – opowiada Weronice Dyląg o pracy w Finture, rekrutacjach i o tym, w czym szycie przypomina programowanie.

Read More »
Finture
Katarzyna Łońska

2024 w HR – przedstawia Katarzyna Łońska

Czas podsumowań jeszcze nie minął – wciąż przyglądamy się, jakie wnioski możemy wyciągnąć z 2023 i staramy się antycypować, co nastąpi w ciągu kolejnego. Przyjrzyjmy się, co przydarzyło się w obszarze HR – zarówno rynkowo jak i w Finture – w minionym roku i co może przydarzyć się w nadchodzącym.

Read More »
Finture
- -

2023/2024 | Podsumowania i prognozy

Pierwszy kwartał to tradycyjnie czas podsumowań minionego roku, krystalizowania się perspektyw na kolejne miesiące i przewidywania nadchodzących wyzwań. Nie inaczej jest też w Finture. Ostatni rok był dla nas pod wieloma względami rokiem wymagającym, a nadchodzący jawi się jako pełen wyzwań i możliwości. Poprosiliśmy więc naszych liderów, by podsumowali rok miniony i podzielili się perspektywami na 2024.

Read More »
ESG
- -

#WokółESG | Greenwashing

Rosnąca presja – zarówno regulacyjna jak i społeczna – dotycząca raportowania ESG, wzmaga ryzko zjawiska zwanego jako „greenwashing”, czyli praktyki, w której organizacje starają się przedstawić swoje działania jako bardziej ekologiczne i społecznie odpowiedzialne niż są one w rzeczywistości. Liczą, że w ten sposób zyskają reputację organizacji dążącej do zrównoważonego rozwoju, a tym samym pozyskają klientów czy inwestorów bez realnego wkładu zasobów i zaangażowania w ten obszar.

Read More »
ESG
- -

#WokółESG | Nowe standardy raportowania CSRD

Rola zrównoważonego rozwoju niezaprzeczalnie rośnie. To już od dawna nie tylko „słowo wytrych” lecz realna wartość, której w kontekście działania firm i instytucji przyglądają się także interesariusze i prawodawcy. Europejska dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) porządkuje na poziomie europejskim sposób, w jaki biznes – w tym instytucje finansowe jak banki czy firmy ubezpieczeniowe – będą informować o swojej działalności w obszarach: środowiskowym, społecznym i w sferze zarządzania korporacyjnego.

Read More »
Bankowość
Weronika Dyląg

Flowee i automatyzacja kredytów korporacyjnych

Kiedy wiemy, że produkt jest przygotowany do automatyzacji procesów bankowych? Gdy potrafi udźwignąć tak skomplikowany i trudny proces bankowy, jakim jest proces udzielania kredytu korporacyjnego. Sprawdziliśmy Flowee i nie zawiódł! Nie tylko sprostał naszym oczekiwaniom, ale też zrobił wrażenie swoją efektywnością i elastycznością.

Read More »
Finture Heroes
Weronika Dyląg

Finture Heroes: Tomasz Pudelewicz

Od czasów szkolnych miał wytyczoną przez siebie ścieżkę kariery, którą konsekwentnie podążał. Wpierw – programowanie, na studiach i w pierwszych pracach, potem stanowiska managerskie, dziś – Business Unit Director w Finture. W międzyczasie – wciąż znajduje czas na sporty i zgłębianie tajników technik fotograficznych. Tomasz Pudelewicz zdradza nam, czemu nie wprowadza zmian przez pierwszy miesiąc od przejęcia projektu i co jest według niego najważniejsze w skutecznej współpracy z klientami.

Read More »
UX
Weronika Dyląg

UX writing for insurance

„Kalevala” dla Finów jest tym, czym dla Polaków „Pan Tadeusz” – narodowym eposem. Napisana w XIX wieku przez krawca, lekarza i lingwistę – Eliasa Lönnrota – stanowi zbiór pieśni ludowych i legend z terenów Finlandii,Estonii i Karelii. Jej język, opowieść i postacie były inspiracją między innymi dla Tolkiena. Kto z Państwa czytał „Kalevalę”? A czy ktoś w oryginale?
I co to ma wspólnego z ubezpieczeniami?

Read More »