Otwieranie rachunków Selfie

Klient

Duża instytucja finansowa działająca w branży bankowej (top 5 banków w Polsce) oczekująca poprawy bezpieczeństwa procesu otwierania rachunków

Oczekiwania

Klient oczekiwał zwiększenia bezpieczeństwa w podstawowym procesie bankowym, czyli otwierania rachunków. Wiele procesów realizowanych jest w kanale zdalnym, bez możliwości fizycznej weryfikacji właściciela, dlatego oczekiwaniem klienta była weryfikacja danych z dokumentu identyfikującego klienta ze zrobionym w czasie procesu zdjęciem „selfie”.

Projekt

Oczekiwania stawiane procesowi otwierania rachunków w kanale zdalnym, jak i liczba interesariuszy są ogromne. Z jednej strony departament produktowy oraz bankowości elektronicznej kładą nacisk na maksymalne uproszczenie procesu, gdyż wpływa to na jego konwersję. Po drugiej stronie barykady są departamenty ryzyka, compliance i bezpieczeństwa odpowiadające za bezpieczeństwo i stabilność Banku. W tym wszystkim muszą odnaleźć się klienci, którzy oczekują innowacyjności i prostoty, ale również bezpieczeństwa. Przed takim wyzwaniem stanął nasz Zespół Projektowy. Zaproponowane rozwiązanie z wykorzystaniem ‘Selfie’ okazało się oczekiwaną odpowiedzią na oczekiwania klientów i Banku. Doświadczenie Zespołu Projektowego pozwoliło w sprawny sposób zintegrować komponent Selfie w środowisku Banku, jak i w procesie otwierania rachunków.

Rezultaty

Po wdrożeniu klienci zaczęli masowo korzystać z nowej funkcjonalności, co znacząco poprawiło bezpieczeństwo procesu przy jednoczesnym zachowaniu poziomu doświadczeń klienta. Wprowadzenie tej formuły pozwoliło również odejście od podpisania umowy z wykorzystaniem kurierów, co znacząco skróciło długość procesu.

Info

 • Sektor

  Retail

 • Usługa

  Automatyzacja procesów
  biznesowych

 • Technologie

  Java, JavaScript, BPM

 • Projekt w liczbach

  30 min.

  czas od wniosku do otwarcia rachunku

  30%

  wniosków składanych w kanale zdalnym wykorzystuje „selfie”

  8

  departamentów zaangażowanych w proces

  +100

  usług integracyjnych w procesie otwierania rachunku

  +10

  zintegrowanych systemów

  5

  kanałów dostępu do usługi