flowee automatyzacja korporacji

Flowee i automatyzacja kredytów korporacyjnych

Kiedy wiemy, że produkt jest przygotowany do automatyzacji procesów bankowych? Gdy potrafi udźwignąć tak skomplikowany i trudny proces bankowy, jakim jest proces udzielania kredytu korporacyjnego.

Uproszczony diagram procesu udzielania kredytu korporacyjnego
Uproszczony diagram procesu udzielania kredytu korporacyjnego

Sprawdziliśmy Flowee i nie zawiódł! Nie tylko sprostał naszym oczekiwaniom, ale też zrobił wrażenie swoją efektywnością i elastycznością.

Jak zatem wygląda proces? Składa się on z zadań dla sprzedaży (Doradca klienta), ryzyka (Antyfraudy, Analityk kredytowy, Decydent kredytowy, Wycena zabezpieczeń) i operacji (Administracja kredytów ds. umów i uruchamiania kredytów).

Flowee jest przygotowany na integracje z bazami zewnętrznymi takimi jak BIK, BIG, MIG BR, MIG DZ, KRS, CEiDG, G2I, co umożliwia automatyczną weryfikację klienta. Dzięki temu czas pozyskiwania danych niezbędnych do oceny zdolności kredytowej jest znacznie skrócony.

By wykonać analizę kredytową i ocenę zdolności kredytowej nie trzeba już osobno logować się do wielu systemów. Flowee prezentuje analitykowi i decydentowi kredytowemu na jednym ekranie – wszystkie niezbędne dane finansowe, wskaźniki i rating, w sposób przejrzysty i ustrukturyzowany.

We Flowee w procesie kredytowym zawarty jest również proces ustalania i akceptacji warunków cenowych do transakcji – z reguły traktowany jako osobny proces w innych narzędziach sprzedażowych. Dzięki Flowee procesy kredytowy i sprzedażowy kontrolowane są w jednym miejscu.

Flowee pozwala też na integrację obszaru administracji kredytów – można tu zastosować generator umów kredytowych i umów ubezpieczeń, a przygotowane tak umowy wysłać do podpisu do dowolnej aplikacji odpowiedzialnej za elektroniczne podpisywanie dokumentów np. podpisem kwalifikowanym (Autenti). Samo uruchomienie kredytu również nie musi być manualną czynnością dla zespołów księgowych – także ono może być w pełni zautomatyzowanym procesem, dzięki integracji z głównym systemem księgowym banku. Dodatkowo – Flowee może się także integrować z AMRON, by przyspieszyć wyceny nieruchomości oraz raportowanie.

Na każdym etapie procesu możemy powiadamiać uczestników o każdym nowym zadaniu przydzielonym do danej roli w procesie – dzięki notyfikacjom mailowym. Każdy uczestnik procesu realizujący swoje zadanie może zlecić tzw. „konsultację” – np. do działu prawnego czy zespołu tłumaczy. I zrobi to bez przerywania swojej pracy – zlecenie konsultacji nie blokuje zadania. Powiadomienie o odpowiedzi z zapytanego o konsultację departamentu pozwoli dokończyć zadanie w oparciu o dostarczone materiały czy dane. 

Każde zadanie ma liczony w tle czas realizacji, dzięki czemu Flowee jest również świetnym narzędziem do mierzenia i analizy czasów realizacji poszczególnych zadań i całych procesów E2E. To pozawala optymalizować procesy, identyfikować ich wąskie gardła, a w konsekwencji – zyskiwać strategiczną przewagę dzięki redukcji Time-to-Market (TTM), Time-to-Decision (TTD), Time-to-Agreement (TTA) oraz Time-to-Cash.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Flowee? Zajrzyj tutaj. 

CIEKAWE? POdziel się